Prípravok Micro Set pre aplikáciu vodolepiek (decálov) na modely

Cena
10 €

Výrobca

Kód produktu
MI-1-Microset

Prípravok Micro Set MI-1 pre aplikáciu vodolepiek (decálov) na modely viac

Roztok Micro Sol MI-1 je prípravok na aplikáciu vodolepiek (decálov) na povrch modelov. Cieľom použitia prípravku je zmäkčenie materiálu vodolepky a tým dosiahnutie dokonalej priľnavosti. Prípravok navyše slúži aj na odstránenie decálov z modelov. 

Nanáša sa napr. vatovou tyčinkou priamo na vodolepku, alebo ponorením vodolepky do roztoku na niekoľko sekúnd. Je potrebné sa vyhnúť dotyku, pretože vodolepka je v tejto fáze mäkká a môže sa ľahko poškodiť. Roztok je možné i aplikovať vatovou tyčinkou priamo na model, a to vytvorením veľmi tenkého filmu na povrchu, pred umiestnením vodolepky.

Postup aplikácie: 

1. Očistite povrch modelu, na ktorý chcete aplikovať vodolepku. Ponorte vodolepku do roztoku, odstráňte základný papier a decál umiestnite na určené miesto. Môžete i aplikovať vatovou tyčinkou priamo na model, a to vytvorením velmi tenkého filmu na povrchu a následne umiestniť decál na určené miesto.

2. Opatrne naneste štetcom trochu roztoku na hornú stranu decálu.

3. Počkajte niekoľko minút, kým decál zmäkne, a potom nálepku pritlačte kúskom vlhkej papierovej utierky. Opakujte podľa potreby alebo použite Micro Sol ak potrebujete viac zmäkčiť decál v prípade nerovného povrchu (miesta aplikácie).

Pre odstránenie decálov: 

Naneste štecom Micro Set na decál, ktorý sa má odstrániť. Pokračujte v nanášaní, kým sa decál neuvoľní, potom zotrite alebo zdvihnite okraj decálu a odlepte špičkou pinzety. Táto metodika funguje iba na decáloch, ktoré neboli prelakované.

Objem: 30ml

Krátke video o postupne aplikácie: 

Parametre

Výrobca Microscale
Stav Nový