Doprava zadarmo s Packetou na Slovensko aj do Českej Republiky


Čo vieme o značke Solido?

Čo vieme o značke Solido?

Známu francúzsku značku Solido pravdepodobne pozná drvivá väčšina zberateľov automodelov. Solido už vyše 90 rokov vyrába modely a je významným hráčom na trhu zberateľských modelov.


Čo vieme o značke GP Replicas?

Čo vieme o značke GP Replicas?

Výrobca modelov GP Replicas spadá pod materskú firmu Top Marques Collectibles, ktorá je známa prevažne s modelmi v sekcii rally a cestných automobilov. Modely vyrábajú v Ázii, prevažne v Číne, podobne ako u viacerých známych značiek.


Čo vieme o značke Exoto?

Čo vieme o značke Exoto?

Firma Exoto je výrobcom v segmente prémiových automodelov. Charakteristickým znakom modelov je nadštandardné vypracovanie detailov, kvalitné spracovanie povrchov a modely vydané originálne s tabakovou reklamou. Zberatelia považujú modely Exoto za jedny z najlepších v kategórii prémiových modelov. 


Čo vieme o značke Minichamps?

Čo vieme o značke Minichamps?

Značka Minichamps je jedna z najznámejších značiek na trhu hotových zberateľských modelov. Firma bola založená v Nemecku v roku 1990 a meno si spravila prvými modelmi v mierke 1:43. V súčasnosti vydáva modely v rôznych mierkach a zastrešuje široké spektrum od monopostov F1, cestné autá  až po MotoGP.   


Čo vieme o značke Spark?

Čo vieme o značke Spark?

Spark je pôvodom francúzska firma, zakladateľom je Hugo Rippert, vášnivý zberateľ a modelár. Príbeh Sparku sa začal v roku 2000, kedy Hugo sa sústredil na výrobu automodelov zo série Le Mans 24h, ktoré ostatní výrobcovia absentovali vyrobiť a uviesť na trh. Podobne ako väčšina výrobcov automodelov, aj Spark vyrába svoje modely v Číne a po novom už aj na Madagaskare.