Doprava zadarmo s Packetou na Slovensko aj do Českej Republiky

Firmu Solido založil v roku 1932 francúz Ferdinand de Vazeilles, ktorý bol vtedy riaditeľom zlievárne v Nantere. Vtedy dostal nápad využiť svoje know-how na to, aby zaujal opačný pohľad od vtedajších výrobcov hračiek. Hračky sa vtedy vyrábali najčastejšie z plechu. Ferdinand však mal nápad vyrábať demontovateľné autá vyrobené z kovu (zamak*). Výsledkom bola pevná, realistická a zábavná hračka na hranie. Z malého tímu desiatich ľudí musel zakladateľ veľmi rýchlo otvoriť špecializovanú továreň na výrobu modelov. Názov Solido, ktorý sa rýchlo uchytil, odrážal pevnosť hračiek a zároveň bol ľahko zapamätateľný. Solido tak rýchlo našlo úspech a stal sa známym najprv vo Francúzsku, potom v Európe a následne po celom svete.

Až do roku 2006 sa všetky modely vyrábali vo Francúzsku v továrni v Oulins, následne sa však výroba premiestnila do Číny a Bagladešu, kde sa modely vyrábajú dodnes. V súčasnosti do portfólia skupiny patria aj značky OttOmobile, Z Models a GT Spirit.

Solido models

Solido je známe aj tým, že vyrába iba kovové modely. Modely cestných áut majú otvárateľné dvere a mnohokrát i kapotu a batožinový priestor. V portfóliu dominujú modely cestných civilných áut spolu s motoršportovými disciplínami ako rally, okruhové autá, vojenské modely.

V minulosti však vydali historické F1 modely Alaina Prosta, a to McLaren TAG-Porsche MP4/2B a MP4/2C. Po dlhšej prestávke vydali moderný monopost Renault RS18 v mierke 1:18 bez figúrky pilota zo sezóny 2018. O rok nato nasledoval ďalší Renault RS19 ale už doplnený o figúrku pilota Daniela Ricciarda. Nasledovalo vydanie Estebana Ocona z VC Veľkej Británie 2020 s monopostom Renault RS20.

Následne prišlo prvé rozšírenie portfólia modelov F1 už na tri modely Alpine A521 zo sezóny 2021. Edíciu VC Portugalska s Alonsom a Oconom doplnil tretí model na počesť prvého víťazstva značky Alpine v F1 na VC Maďarska 2021. Na základe týchto úspechov sa Solido rozhodlo rozšíriť ponuku modelov F1 zo sezóny 2022 okrem Alpine o ďalšie tímy, a to McLaren a Alfa Romeo. V roku 2023 sa môžeme tešiť až na 8 rôznych modelov v mierke 1:18.

Solido je správnou voľbou pre zberateľov ktorí: 

- uprednostňujú kovový model za dostupnú cenu
- radi doplnia zbierku o konkrétny typ cestného auta v rôznych lakovaniach
- zbierajú modely ťahačov a preferujú mierku 1:24 pred 1:43 alebo 1:18
- akceptujú vypracovanie modelu a nepotrpia na mikro detailoch

Všetky ohlásené vydania modelov, ako aj archív vypredaných modelov môžeme nájsť na oficiálnej stránke Solido: https://www.solido.com/en/

Našu ponuku pravidelne rozširujeme o novinky z dielne Solido, ktoré si môžete pozrieť na odkaze https://www.tibormodel.com/search?phrase=solido

*zamak je zliatina, ktorá pozostáva zo zinku, hliníku, horčíka a medi. Zamak je neželezná zliatina (neobsahuje železo). Názov pochádza zo zloženia v nemeckom jazyku: Zink, Aluminium, Magnesium, Kupfer.

(zdroj: solido.com, vlastné poznatky)