Doprava zadarmo s Packetou na Slovensko aj do Českej Republiky

Zberateľské modely pretekárskych automobilov série Formula 1. Za najrozšírenejšie mierky automodelov môžeme považovať 1:43 (dĺžka cca. 10-13cm) a 1:18 (dĺžka cca. 24-31cm). Tieto modely sú v hotovom stave, tzn. nie je potrebná žiadna dodatočná úprava alebo skladanie modelu. Väčšina týchto modelov je vyrábaná z kovu, ale čoraz viac výrobcov uvádza na trh modely vyhotovené z resinu (umelá živica) alebo ABS materiálu. Všetky modely F1, či už historické z 50. rokov alebo moderné sú vyrábané na základe licencie daného tímu. V praxi to znamená že všetky detaily na modely boli vyrobené na základe originálnych podkladov a konečná podoba modelu bola odsúhlasená držiteľom licencie. Najobľúbenejšími zberateľskými kúskami sú autá majstrov sveta vo verzii s figúrkou pilota v cockpite. Medzi najrozšírenejšie značky patria Minichamps a Spark, ktorí pravidelne uvádzajú na trh nové vydania, a medzi prémiovými modelmi dominujú firmy ako CMC, GP Replicas, BBR, Looksmart alebo Tecnomodel. 


Čo vieme o značke Solido?

Čo vieme o značke Solido?

Známu francúzsku značku Solido pravdepodobne pozná drvivá väčšina zberateľov automodelov. Solido už vyše 90 rokov vyrába modely a je významným hráčom na trhu zberateľských modelov.


Čo vieme o značke GP Replicas?

Čo vieme o značke GP Replicas?

Výrobca modelov GP Replicas spadá pod materskú firmu Top Marques Collectibles, ktorá je známa prevažne s modelmi v sekcii rally a cestných automobilov. Modely vyrábajú v Ázii, prevažne v Číne, podobne ako u viacerých známych značiek.


Čo vieme o značke Minichamps?

Čo vieme o značke Minichamps?

Značka Minichamps je jedna z najznámejších značiek na trhu hotových zberateľských modelov. Firma bola založená v Nemecku v roku 1990 a meno si spravila prvými modelmi v mierke 1:43. V súčasnosti vydáva modely v rôznych mierkach a zastrešuje široké spektrum od monopostov F1, cestné autá  až po MotoGP.   


Čo vieme o značke Exoto?

Čo vieme o značke Exoto?

Firma Exoto je výrobcom v segmente prémiových automodelov. Charakteristickým znakom modelov je nadštandardné vypracovanie detailov, kvalitné spracovanie povrchov a modely vydané originálne s tabakovou reklamou. Zberatelia považujú modely Exoto za jedny z najlepších v kategórii prémiových modelov.