130181095-600

Scuderia Ferrari piros baseball sapka több

Hivatalos Scuderia Ferrari F1-es csapat baseball sapka, piros színben, hajlított sülttel.

A homlok részén kivarrott emblémával, a hátoldalán olasz trikolorral.

Az olasz Ferrari csapat 1950 óta állandó tagja a száguldó cirkusznak egyedüli csapatként. A maranellóból származó csapat népszerű a Forma 1-es rajongók körében, mely a több mint 70 év alatt néhány kivételtől eltekintve szinte mindíg piros festéssel versenyzett. A piros festés egyébként az olasz nemzeti csapat színe volt a Grand Prix futamokon.

A Ferrari számára olyan neves pilóták szereztek bajnoki címeket mint Alberto Ascari, Phil Hill, John Surtees, Niki Lauda, ​​Jody Scheckter, Michael Schumacher és legutóbb Kimi Raikkönen. A legsikeresebb Michael Schumacher volt, aki 7 címéből összesen 5 -öt a Ferrarival nyert, amikor a csapatot olyan személyiségek vezették, mint Ross Brawn, Jean Todt és Rory Byrne. Az olasz tifosi szurkolók számára ez volt a legszebb időszak az F1-ben.

Jelenleg a pilóta felállásuk a fiatal monaco-i Charles Leclercből és a rally legendájának fiából, az ifjabb Carlos Sainzból áll. A Ferrari legnagyobb riválisa a McLaren istálló, amellyel idén a konstruktőri bajnokság 3. helyéért küzdenek.