Max Verstappen 2023 VC Las Vegas, Red Bull prilba, 1:2 Schuberth

Schuberth

Kód produktu
Ver2023LasV

Spresnite výber produktu

Zberateľská mini prilba Maxa Verstappena z ročníka 2023, edícia VC Las Vegas, mierka 1:2 Schuberth viac

Zberateľská mini helma Maxa Verstappena, edícia VC Las Vegas 2023, tím Oracle Red Bull Racing.

Max s touto helmou sa kvalifikoval na 3. miesto, a v pretekoch dokázal vyhrať pred Charlesom Leclercom a Sergiom Perezom.

• Farba priezoru: červeno-oranžová
  • Prevedenie povrchu: lesklé
  • Interiér: biely
  • Upevenenie Hans: -
  • Otvárateľný priezor: áno
  • Balenie: textilný vak a farebná papierová krabička
  • Zadný spojler, horné ventilačné otvory (prieduchy)
  • Predný priehľadný spojler v balení

Rozmery prilby:
Výška: 12 cm
Šírka: 13 cm
Dĺžka: 17 cm

Čo sa udialo na VC Las Vegas 2023?

Max Verstappen sa stal hrdinom Veľkej ceny Las Vegas 2023. V tejto akčne nabitých pretekoch, ktoré boli poznačené niekoľkými incidentmi a obdobiami bezpečnostného auta, Verstappen triumfoval. Na konci pretekov zdolal svojho rivala z Ferrari, Charlesa Leclerca, a svojho tímového kolegu Sergia Pereza.

Verstappen prevzal vedenie od Leclerca na začiatku pretekov, ale onedlho dostal päťsekundový trest za vytláčanie súpera mimo trate. Neskôr ho predbiehal Leclerc, no Verstappen trest odpykal pri prvej zastávke v boxoch. Po výjazde bezpečnostného auta mohli Verstappen a ďalší jazdci sa znovu zastaviť v boxoch. Rozhodujúci reštart priniesol boj medzi Leclercom a Perezom, pričom staršie pneumatiky Pereza ho vystavili veľkému tlaku.

Verstappen v posledných kolách ukázal svoju rýchlosť a získal historické víťazstvo vo "Meste svetiel". Perez ho nasledoval na druhom mieste, ale Leclerc ho v poslednom kole predbehol. Za nimi sa presadil Esteban Ocon z tímu Alpine, hoci ho tesne porazil George Russell z Mercedesu v poslednom kole. Russell dostal trest za kolíziu s Verstappenom, ktorá spôsobila výjazd bezpečnostného auta. Lance Stroll z Aston Martinu sa dostal na piate miesto.

Celkovo to bol vzrušujúci pretek, ktorý si Verstappen zaslúžene pripísal do histórie svojej kariéry.